Рекомендуємо ознайомитися з іншими організаціями:

Повний перелік організацій Руху сприяння територіальній обороні України

Дарницька Громадська Варта

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

Організацію було засновано на початку лютого 2014 року. На той час бездіяльність влади та розгул злочинності у районі досягли кризового рівня. Кілька сотень небайдужих людей Дарницького району, загартованих Революцією Гідності, об’єднались у автомобільні, мото- та піші патрулі. Активісти цілодобово чергували на вулицях району: як самостійно, так і разом з міліцією.

6 березня 2014 року ГО «Дарницька Громадська Варта» була офіційно зареєстрована як громадська організація.

16 червня 2015 року ГО«Дарницька Громадська Варта» та Дарницька Районна в місті Києві Державна Адміністрація підписали меморандум про подальшу співпрацю у всіх напрямках.

21 березня 2016 року набув чинності “Меморандум про співпрацю між ГО «Дарницька Громадська Варта» та Дарницьким управлінням поліції”.

Серед актуальних питань, що знаходяться в полі зору керівництва ГО “ДГВ”, є поліпшення схем взаємодії як між групами активістів окремих мікрорайонів, так і налагодження їх співпраці з правоохоронними органами району.

Особливий акцент роботи ГО “ДГВ” - це підвищення функціонально-психологічної готовності бійців до участі в охороні громадського порядку в разі виникнення надзвичайних ситуацій в районі.

Організація продовжує активну підготовку і навчання нових членів нашої громадської організації за планами тактичної, фізичної та психологічної підготовки в умовах навчального центру за адресою вул. Бориспільська, 181.

У той же час, ГО “ДГВ” не відмовляється і від добре знайомого всім пішого патрулювання невеликими групами активістів (по 3-4 людини) найбільш жвавих вулиць і місць скупчення людей.

При цьому групи, сформовані з жителів окремих мікрорайонів здійснювали і періодично здійснюють (в міру необхідності в вечірній і нічний) піше патрулювання вулиць і прибудинкових територій своїх мікрорайонів.

Напрямки діяльності
Одними з основних напрямків діяльності ГО “ДГВ” на даному етапі залишаються:

  • участь у забезпеченні безпеки громадян під час проведення акцій, масових заходів, святкувань тощо;
  • участь у забезпеченні порядку під час офіційних заходів, що проводяться на території Дарницького району за рішеннями керівництва району;
  • оперативне реагування на звернення громадян, спрямоване на захист прав і свобод жителів Дарницького району;
  • участь у заходах забезпечення порядку в зонах виборчих дільниць;
  • допомога Дарницькому РВК, вручення повісток під час чергової хвилі мобілізації;
  • плідна співпраця з Дарницьким та Головним управляння Національної поліції;
  • волонтерська діяльність (практична допомога ЗСУ та Національній гвардії України).

За час проведення АТО в Україні – ГО “Дарницька громадська варта”, здійснюючи активну волонтерську діяльність, проводить масштабні гуманітарні акції для різних бойових підрозділів по всій лінії фронту.

З залученням створеної ГО “ДГВ” Благодійної Організація “Міжнародний Волонтерський Фонд” здійснено низку гуманітарних конвоїв.

(Всього відправлено понад 200 тонн продуктів харчування, медикаментів, предметів особистої гігієни, медичного обладнання, одягу, взуття, канцтоварів, комплектів автомобільної гуми, інструментів (у т.ч. бензопилок) та будівельних матеріалів для облаштування позицій та опорних пунктів на передовій тощо).

Крім підрозділів ЗСУ ГО «ДГВ» підтримує дружні контакти з підрозділами Національної гвардії України і зокрема з батальоном спеціального призначення «Донбас» та бригадою швидкого реагування, в яких проходять службу наші побратими. Не забуваємо ми й за Донецький прикордонний загін.

Результати волонтерської діяльності високо оцінені командуванням підшефних підрозділів. Пам'ятна скарбничка нашої організації поповнилась подяками командування таких підрозділів:

(93 ОМБР, 53 Окремої механізованої Бригади, 12 ОМПБ, 11 ОМПБ «Київська Русь», в/ч п.п.В2749, в/ч п.п.В0849, БСП «Донбас», в/ч 3018, полку спецпризначення «Азов», тощо).

З метою покращення координації спільних з військовими підрозділами дій 3 серпня ц.р. під час одного з виїздів до зони АТО ГО «ДГВ» підписала меморандум з 93-ю ОМБР про співпрацю у сфері допомоги бійцям та підрозділам учасникам АТО.

Одним з пріоритетних напрямків залишається забезпечення діяльності загону територіальної оборони “Дарницька громадська варта” (ЗТрО “ДГВ”), сформованого 15 серпня 2015 року відповідно до штатного розпису для загонів тероборони Дарницким військовим комісаріатом на базі ГО “Дарницька громадська варта”.

Тоді було визначено структуру та керівного складу (включаючи штаб) загону, виділено 9 взводів, призначено командирів та заступників командиріві взводів. З цього часу розпочалося бойове навчання особового складу цього підрозділу відповідно до затвердженого Дарницьким РВК плану навчань.

  • військово-патріотична та спортивно-масова робота.

Голова організації: Граб Олександр Володимирович

Офіційний сайт організації: