На Київщині відбулися навчання Рух100.Злива

12 Червня 2017

10-11 червня 2017 року Рух сприяння територіальній обороні України провів навчання сил територіальної оборони Рух100.Злива. У навчаннях взяли участь більше 500 учасників, включаючи представників м.Києва, Київської області, Чернігівщини, Харківщини, Донеччини, Черкас, Одещини, Чернівців та Львова.

Організатори навчань зазначають, що вперше з моменту заснування Руху сприяння територіальній обороні України організація навчань відбувалася у тісній та плідній співпраці з органами управління та посадовими особами ЗС України. На відкритті навчань були присутні представники Генерального штабу ЗСУ, військовий аташе Естонії, Голова Київської обласної державної адміністрації, Голова Вишгородської районної державної адміністрації, представники Оперативного Командування Сухопутних військ України та військові комісари області й районів.

Навчання відбувалися на території площею 15 квадратних кілометрів у Вишгородському районі Київської області. Штаб навчань було розташовано на території музею "Битва за Київ 1943 року". Територія штабу була взята під охорону ротою охорони Вишгородського районного військового комісаріату. Після повернення з позицій, учасники мали змогу відвідати експозиції музею, присвячені АТО та Другій світовій війні.

За час навчань учасники відпрацювали та закріпили вміння пересування в похідному порядку в зоні ведення бойових дій, взяття під охорону та організацію оборони об’єктів, супроводу автомобільних конвоїв, пошуку та знищення дрг противника, тощо. За два дні підрозділи територіальної оборони організували 3 блокпости, 2 ротних опорних пункти та цілий ряд взводних опорних пунктів згідно правил військової науки. 10 червня було взято під охорону 2 об'єкти критичної інфраструктури району. Групою швидкого реагування Червоного Хреста України було оперативно розгорнуто мобільний шпиталь. Протягом всього періоду навчань за їхнім ходом спостерігала група офіцерів-посередників від Руху сприяння територіальній обороні України та спостерігачі з числа діючих офіцерів Збройних сил України.

Представник командування Сухопутних військ України полковник Баргилевич відмітив високий рівень організації та проведення навчаннь, ініційованих та проведених Рухом сприяння територіальній обороні України спільно з Вишгородською РДА та за сприяння ЗСУ.

Керівник навчань “Рух100.Злива” Святослав Стеценко висловив сподівання, що співпраця між Збройними силами та громадською спілкою “Рух сприяння територіальній обороні України” буде поглиблюватися, а система територіальної оборони вдосконалюватиметься на рівні законів України, зокрема у частині взаємодії між державними органами та громадськими об’єднаннями.