Офіційна заява РСТОУ

26 Квітня 2019

В зв’язку з розповсюдженням засобами масової інформації суперечливих даних, щодо планів команди новообраного Президента в галузі оборони Громадська спілка “Рух сприяння територіальній обороні України” заявляє:

1.РСТОУ не вважає будь які дописи в соціальних мережах та сайтах електронних видань або відеозаписи виступів радників офіційною позицією новообраного Президента Зеленського В.О. і чекає роз’яснення такої офіційної позиції або самим паном Зеленським або іншим способом який гарантує офіційність позиції.

2.РСТОУ ніколи не підтримає дії спрямовані на зниження обороноздатності Держави в тому числі на зменшення ролі або ефективності системи територіальної оборони. РСТОУ всіма силами та законними засобами буде протидіяти прийняттю законів, нормативних актів, документів та програм діяльності що містять подібні норми. РСТОУ всіма силами та законними засобами буде протидіяти призначенню на посади в органах військового управління осіб які публічно або не публічно висловлюють такі ідеї та/або своїми діями шкодять або шкодили обороноздатності України.

3.РСТОУ вважає, що на даний момент в галузі оборони і в тому числі територіальної оборони зроблено багато правильних кроків і напрацювань, які не повинні бути перекреслені ініціативами нових керманичів сектору оборони виключно на основі того, що це зроблено старою командою.

4.РСТОУ готовий допомагати команді новообраного Президента і органам військового управління в модифікуванні і розбудові більш ефективної масової системи територіальної оборони працюючи як в якості експертів так і виконавців нових ініціатив.

5.В даній заяві і в своїй діяльності РСТОУ виходить з розуміння того, що громадяни мають не лише обов"язок, але і право захищати свою територію від зовнішньої загрози, а наявність дієвої територіальної оборони в 2014 році дозволила б запобігти реалізації технології гібридного конфлікту на ранніх етапах розхитування ситуації, коли застосування армії ще не мало правових підстав, а органи правопорядку виявились нездатними до цього.

6.РСТОУ вважає, що досвід розгортання систем територіальної оборони в країнах-союзниках, які є нашими партнерами в створенні української системи територіальної оборони, є достатнім доказом стратегічної важливості територіальної оборони в загальній системі  оборони будь якої країни.

7.РСТОУ, як спілка ГО прооборонного спрямування в Статуті якої чітко прописано, що РСТОУ є позапартійним об'єднанням акцентує увагу і підкреслює, що  не представляє інтереси і не підтримує жодної з політичних сил. РСТОУ готовий співпрацювати з будь якими політичними силами чи громадськими організаціями, що діють в інтересах держави, в межах цілей та завдань Спілки.


З вірою в Україну та Армію разом до Перемоги.

Слава Україні!Чижмар Ю.І.

Голова ГС "Рух сприяння територіальній обороні України"