Територіальна оборона піднімає збройну промисловість Польщі на новий рівень

23 Лютого 2017

Як пише на першій шпальті економічний додаток газети «Rzeczpospolita», польський виробник ноктовізорів (ПНБ) не встигає з реалізацією замовлень, тому починає розбудовувати фабрику.

Нові об’єкти Промислового центру оптоелектроніки коштуватимуть 50 мільйонів злотих, тут працюватиме кілька десятків фахівців. Завдяки кільком важливим програмам модернізації польської армії, торік вдалося реалізувати замовлення на 200 мільйонів злотих. За словами директора центру Ришарда Кардаша, до кінця 2019 року фірма забезпечить ноктовізорами та іншим оптоелектронним обладнанням три бригади Територіальної оборони.

Крім виробника приладів нічного бачення, великі замовлення має радомський «Лучник», підприємство, яке виробляє зброю. Завод перелаштувався на тризмінну працю, а оптики і електрики працюють по дві зміни. «Такої кон'юнктури в озброєнні ще не було», - зауважує газета.

В свою чергу можемо додати, що саме територіальна оборона стала поштовхом до розвитку високотехнологічних оборонних підприємств у Литві, де громадські активісти, окрилені ідеєю захисту своєї Батьківщини від рашизму, заснували підприємство з виготовлення оптичних прицілів та тепловізорів, яке вже зараз достатньо успішно функціонує.