Тернопільська область відтепер з Рухом сприяння територіальній обороні України

14 Квітня 2017
Тернобільський штаб Руху сприяння територіальній обороні України
13.04.2017 відбулась робоча поїздка уповноважених представників Руху сприяння територіальній обороні України до міста Тернополя. Під час поїздки члени Координацйної Ради РСТОУ познайомилися із представниками патріотични сил області, які виявили бажання об'єднатися навколо ідеї побудови ефективної системи територіальної оборони України. 
Меморандум про співпрацю між громадськими обєднаннями, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування в області у рамках ініціативи Тернопільського обласного штабу Руху сприяння територіальній обороні України було підписано 24 березня 2017 року.

Крім зустрічі з представниками найпотужніших патріотичних сил області, відбулась також дискусія на тему необхідності внесення змін у статус псевдо-патріотичної загальноукраїнської організації Товариство сприяння обороні України. яка на Тернопільщині, як і в решті регіонів України, практично не проявляє себе в якості про-оборонної структури, продовжуючи використовувати майно ДТСААФ для власної наживи.

Гостро звучали й питання про те, наскільки Координаційна Рада РСТОУ готова допомагати обласним штабам та чи вдасться Руху досягнути своєї мети у найближчому майбутньому. Представники КР РСТОУ висловили впевненість, що лише загальна активність учасників Руху дасть можливість збудувати в Україні систему ТрО, яка зупинить агресора. Громадськість Тернопільщини погодилась із необхідністю постійної та кропіткої роботи в сфері тероборони і вже за кілька годин кияни змогли побачити на власні очі тренування бажаючих долучитися до підрозділів ТрО, які проводили досвідчені інструктори з числа членів організацій обласного штабу РСТОУ.

Позитивним моментом також є повна підтримка ініціатив Руху на рівні обласної державної адміністрації, обласної ради та адміністрації міста Тернопіль, що безумовно позитивно впливає на стан територіальної оборони у всій області.