09 Лютого 2018

Рух сприяння територіальній обороні України інформує, що 08 лютого представники Координаційної Ради Руху відвідали Командування Сухопутних військ ЗСУ. Мета візиту – обговорити поточну ситуацію в системі ТрО України в контексті реформи військової компоненти (перехід до бригадної структури). Розмова пройшла конструктивно, по-робочому. Хоча звісно часу на все, що хотілося б обговорити було замало (його здається ніколи не буває достатньо ☺).

Але дечого вдалося досягти.

Перше і основне - керівництво КСВ погодилось на нашу пропозицію підготувати і розіслати по військоматам та держ.адміністраціям роз'яснення стосовно суті і деталей реформи ТрО, щоб нарешті зупинити той вал вигадок  і маячні який у зв'язку з даною реформою курсує в навколотрошних колах. Роз’яснення це не буде «під грифом», буде відкритим і зможе розповсюджуватися публічно.

Друге - управління ТрО КСВ почуло наш заклик стосовно важливості якомога швидшого закінчення розробки і імплементації єдиної програми бойової підготовки підрозділів ТрО. Також ми отримали обіцянку розглянути можливість залучення методологів організацій, які з 2014 року займаються військовою підготовкою населення на добровільних началах до аналізу (а як максимум і до розробки) цієї програми і нам дали зрозуміти що шанси на це є.

Третє - обговорили так би мовити “Інше”. Нагадали про нашу (РСТОУ) пропозицію стосовно спільних з ЗСУ заходів навчального характеру в 2018 році (а нагадати було треба, бо схоже вони про це забули, хоча ми її (пропозицію) подавали в жовтні 2017 року на їхню ж вимогу ☺). Обговорили негаразди з організацією і програмою Єдиного стрілецького дня. Подискутували стосовно відмінностей в підходах до покарання і заохочення (мотивації) кадрових військових та резервістів ТрО.

Ми вдячні Командувачу СВ ЗСУ генерал-лейтенату Попко С.М, та старшим офіцерам Командування, що відповідають за ТрО (і в тому числі за її реформу), за те що вони без зайвої бюрократії та затягування приділили час розмові. Ми відчуваємо зацікавленість з їхнього боку в співпраці і впевнені, що такі робочі і відверті наради йдуть на користь розбудові територіальної оборони України.